Doporučuji

od dlohodobé bolesti vám pomůže správná diagnóza a fyzioterapie
 
www.fyziovital.cz/o-nas/  Osek u Hořovic
 
 
 

Dornova Metoda

 
Nejen pohybové stereotypy mohou vést k rozdílné délce končetin a zkrácení svalů. Příčinou fyzických potíží může být nesprávná poloha obratlů. Pan Dieter Dorn objevil a rozvinul mezi 70. a 80. léty 20. století velmi jemnou manuální techniku, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy. Během terapie dochází k vyrovnání délky nohou, vyladění těžiště těla a také k lepšímu proudění energie v těle. 
 
Dornova metoda se provádí přirozeným a aktivním pohybem ošetřované osoby. Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. 
 
Pro trvalý účinek je žádoucí, aby klient po ošetření dbal doporučení, které při terapii dostal a cvičil pravidelně cviky než se změní pohybový stereotyp a tělo přijme nový stav za svůj vlastní. Díky své jednoduchosti a účinnosti se tato metoda stává stále oblíbenější. Dornova metoda je vhodná téměř pro každého. Velmi často se doplňuje Breussovou masáží, která celý proces prohlubuje a vylaďuje.
 
Naučit se tuto metodu vyžaduje dlouhodobou praxi. Já absolvovala pouze základní kurz a "dornovku" neprovádím. Aktuální a prověřený seznam terapeutů najdete na:
 
https://www.dornova-metoda.com/dornova-metoda-masaz-bolesti-zad-terapeute.htm