POPRVÉ NA MASÁŽI

Masáž nesmí bolet, musí být příjemná.

Před masáží hodinu nejezte hlavní jídlo. Od hladu pomůže zelenina, ovoce nebo malá tyčinka. Před masáží břicha určitě nejezte 1,5 - 2 hodiny.

Pokud můžete, osprchujte se. Kožní póry se otevřou a lépe přijmou účinné látky obsažené v masážním prostředku. Používám přírodní oleje lisované výhradně za studena. Olej se dobře vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Po masáži je dobré se nesprchovat několik hodin. Pokud to však situace vyžaduje potom je dobré použít pouze čistou vodu bez mýdla či jiných sprchových gelů.

V zimě používám k prohřátí a uvolnění masírované části baňky nebo hřejivou deku.

Probereme spolu Váš aktuální zdravotní stav. Ujasníme si co Vás trápí a na kterou část těla je třeba se zaměřit. V některých případech konzultujte vhodnost masáže s Vaším ošetřujícím lékařem. V případě, že máte alergii na látku, která by mohla být obsažena v masážním prostředku, upozorněte mě prosím na tuto skutečnost.

Sundejte si hodinky, šperky... Odložte si tak, aby Vás nikde nic netlačilo a netahalo, jde o Vaše pohodlí. Pamatujte, že dobrý přístup k masírované oblasti je klíčový pro účinnou masáž.

Pokud můžete vypněte si mobilní telefon.

Máte oblíbenou hudbu u které se vám nejlépe relaxuje? Přineste si ji s sebou. Když to technické možnosti dovolí, určitě Vám ji ráda pustím.

Už nic nebrání tomu, abyste naplno relaxovali a vychutnali si svoji masáž. V případě, že Vám je nějaký hmat nepříjemný, řekněte to. Komunikace je velice důležitá. Masér mnohé vycítí, ale ne vždy. Nebraňte se projevům úlevy, jedině tak se zbavíte napětí. Váš spánek při masáži je většinou stavem nejhlubší relaxace a regenerace a je to důkaz Vaší důvěry.

Po masáži je vhodné odpočívat. Nezatěžovat své tělo fyzickou námahou a sportem. Po masáži alespoň půl hodiny nejezte, nepijte alkoholické nápoje, kávu. Důležité je pít hodně čisté vody, popřípadě ovocné a bylinkové čaje. Ledviny lépe a rychleji vyloučí toxiny z těla.

Nejdůležitější je pravidelnost návštěv, nezapomeňte si zamluvit další termín. Masáž se doporučuje alespoň jednou za měsíc, při bolestech nebo jiných problémech dvakrát až třikrát. Prostřednictvím masáží investujete do svého zdraví - na rozdíl od léků proti bolesti ale masáž postrádá jakékoli vedlejší účinky či negativní vliv na organismus.

DŮLEŽITÉ

V případě, že se nemůžete dostavit na masáž, omluvte se - nejlépe den předem, domluvíme náhradní termín... Děkuji za pochopení.

Vytvořte si webové stránky zdarma!