Baňkování

22.05.2022

Pokud vám záleží na tom aby bolest odešla co nejrychleji, baňkování je tou nejlepší volbou.  Baňky aňkování je jedním z nejstarších druhů masáží, spočívající v přikládání baněk na různé části těla a masírováním přiložené baňky. Pro nezúčastněného vypadá tato technika poněkud drsně, pro masírovaného je to velmi příjemné. Baňkování pomáhá odstraňovat blokády hlavně v oblasti zádového svalstva, uvolňuje spoušťové body. Je to velmi efektivní a rychlé. Ovlivňuje lymfatický systém, zmírňuje bolesti hlavy, stimuluje organismus tak, že mu pomáhá odstraňovat toxické látky z těla.

Pracuji se skleněnými baňkami, kdy se podtlak vytváří "vypálením" kyslíku. Za pomoci hořícího smotku se ohřeje vzduch v baňce. Okraje baňky zůstanou chladné, aby nedošlo k popálení kůže. Dojde k ochlazení vzduchu a vzniku podtlaku, který způsobí přisátí baňky na kůži. Mají největší účinnost a velkou míru přítlaku.

Během působení baňky dochází k velmi silnému místnímu prokrvení a tím k odplavení škodlivin ze svaloviny, k lepšímu vyživení tkáně a k uvolnění svalového napětí. 

Po sundání baňky se mohou v místě aplikace objevit hematomy, které se většinou do týdne vstřebají. Vznik těchto hematomů je způsoben zmiňovaným intenzivním prokrvením. Pro lepší vstřebávání hematomů používáme během baňkové masáže slunečnicový olej s esenciálními oleji cypřiše, levandule a šalvěje.

Vytvořte si webové stránky zdarma!