Těhotenská masáž

22.05.2022

Těhotenství není nemoc, je to krásné období naplněné rozmazlováním a hýčkáním.  Těhotenská masáž je založena na tzv. pevném hlazení, nikoli na tlaku. Je vhodná pro ženy s ukončeným 12. týdnem těhotenství až do porodu.  V případě zdravotních potíží je vhodné poradit se s lékařem, zda masáž doporučuje. 

Budoucí mamince i miminku se přizpůsobí jemná masáž.  Relaxační hudba a přírodní masážní olej pomůžou navodit pocit úlevy, pohody a relaxace. Těhotenská masáž probíhá v leže na boku a v sedě.

Částečná masáž trvá 30 minut a je zaměřena na konkrétní požadovanou část těla.  

Doporučená celková masáž trvá 60 minut. Snižuje svalové napětí, uleví bolestem zad,  má kladný vliv na kvalitu spánku, přispívá ke zlepšení regulace oběhového a lymfatického systému, ovlivňuje žlázy s vnitřní sekrecí, čímž se podílí na hormonální stabilitě těhotné ženy.  Masáž v oblasti břicha přenechávám partnerovi, či porodní dule. 

MASÁŽ NESMÍ BÝT PROVÁDĚNA V 1. TRIMESTRU! 

Další kontraindikace v těhotenství: nevolnost, nachlazení, rýma, infekční a hořečnaté stavy, krvácivé stavy, velká ztráta vody (průjem, zvracení), bodavé bolesti v zádech -zvláště vystřeluje-li do rukou nebo nohou, bolest břicha, diabetes, jakákoliv neobvyklá bolest.

Vytvořte si webové stránky zdarma!